Kuukausiohjelma


Tammikuu 2018

Viikko 1  ——————————————————————————————————————————————

Ti     02.01.  19.00     Seurakunnan rukouksen ilta, J-P, Voitto, ♫Jukka Koivukangas

Ke   03.01    13.00     Leporannan hartaus, Gun-Britt Parkkila, Viesti

Ke   03.01    18.00    Vanhimmiston kokous

To   04.01.  18.00    Kids-kerhon ja pyhäkoulun palaveri

La   06.01.                 Loppiainen

Su   07.01.  11.00     Ehtoollisjuhla ja Tahvanaisen perheen tulojuhla, Voitto Marjeta, Menora-kuoro, sunnuntailounas ja kakkukahvit

Viikko 2  ——————————————————————————————————————————————

Ti     09.01. 19.00     Seurakunnan rukouksen ilta, J-P, Voitto, ♫Jukka Koivukangas

Ke   10.01.   12.00     Päiväpiiri, Helena Korpijärvi

Ke  10.01.    18.00    Kirppispalaveri

Pe   12.01.   18.00     Kids-kerho

La   13.01.   19.00     RuksaOpen, J-P, Voitto (RuksaOpen-suunnitteluilta, nuoret mukaan)

Su   14.01.   11.00     Jumalanpalvelus, Jussi-Pekka Tahvanainen, Voitto Marjeta, ♫Mikko & Co

Su   14.01.   11.30     Pyhäkoulu

Su 14.1. klo 15.00    Perhesolun tapaaminen oli jäänyt tammikuun kk-ohjelmasta pois. Kaikki lapsiperheet tervetuloa mukaan! 

Su   14.01.   18.00    Evankeliumin ilta, muusikkoevankelista Rauno Karmitsa

Viikko 3  ——————————————————————————————————————————————

Ma  15.01.    12.00     Lähetysompeluseura

Ma  15.01.    18.00    Eu-ruokakasipalaveri (Lohtaja, Kokkola, Kannus ja Kälviä)

Ti     16.01.   19.00    Seurakunnan rukouksen ilta, J-P, Voitto

Ke   17.01.   18.00    Vanhimmiston kokous (vanhimpien ja pastoreiden vastuualueet)

To   18.01.   14.00    Pihlajakodin hartaus, Gun-Britt Parkkila, Viesti

Pe   19.01.   18.00    Kids-kerho

La   20.01.  08-19    Rukoushuone varattu, yksityistilaisuus

La   20.01.  19.00   RuksaOpen, J-P, Voitto

Su   21.01.   11.00    Jumalanpalvelus, Timo Syrjälä, J-P Tahvanainen, ♫Sirkka-Liisa ja Marjaana & soitinryhmä  (Voitto Kokkolassa, vierailuvaihto)

Su   21.01.   11.30    Pyhäkoulu

Viikko 4  ——————————————————————————————————————————————

Ma   22.01.   9-17     Mahdollisuus muutokseen missiopalaveri Alajärvellä

Ti     23.01. 19.00     Seurakunnan rukouksen ilta, J-P, Voitto ja Heikki Kangas

To   25.01.  17.30     Kristittyjen yhteinen rukousilta Lähimmäisen kamarilla

Pe   26.01.  18.00    Kids-kerho

La 27.01. 12-15        Lapsiparkki (lapsiparkin vastaavana toimii Outi Puskala, ilmoittautuminen ke 24.1. klo 18-20 puh 050 304 3998 Outille)

La   27.01. 19.00     RuksaOpen, Lasse Kujanen

Su   28.01. 11.00     Jumalanpalvelus, Juha Korkiala, Raimo Hilli, Mika Ahonen (filmin tekijä), lähetysfilmi: Muurinmurtajat n. 30 min, ♫ Viesti, lähetysuhri

Su   28.01. 11.30     Pyhäkoulu

Viikko 5  ——————————————————————————————————————————————

Ma  29.01.   12.00   Lähetysompeluseura

Pohjanmaan Lähetys ry:n hallituksen kokous Seinäjoella

Ti     30.01. 19.00     Seurakunnan rukouksen ilta, J-P, Voitto, Saila Sulonen

Ke   31.01.  18.00     Vanhimmiston ja hallituksen yhteiskokous

Helmikuu 2018

Pe 02.02. 18.00     Kids-kerho

La 03.02. 19.00     RuksaOpen, Pekka Uusikylä & Co

Su 04.02. 11.00     Ehtoollisjuhla, Pertti Lukkarila, Voitto Marjeta, soitinryhmä

Viikko 6  ——————————————————————————————————————————————

Ma 05.02. 18.00 Eu-ruokakassipalaveri


Ti 06.02. 19.00 Seurakunnan rukouksen ilta, Jussi-Pekka, Voitto

 

Viikko-ohjelma

  • Su klo 11.00 Jumalanpalvelus
    klo 11.30 Pyhäkoulu
  • Ma klo 19.00 Menora-kuoron harjoitukset
  • Ti klo 19.00 Sanan ja rukouksen ilta
  • Ke klo 08.00 Aamurukous
  • To klo 08.00 Aamurukous
    klo 13.00 Päiväpiiri (kk:n 2. to)
    klo 18.00 Lastenkerho
    klo 17.30 Kitarakuoron harjoitukset
  • La klo 08.00 Aamurukous
    klo 20.00 RuksaOpen -nuortenilta