Yhteystiedot


Kälviän Helluntaiseurakunta

Eriksoninkatu 2
68300 Kälviä

Kälviän Rukoushuoneyhdistys Siion ry, Y-tunnus: 0276474-1

Lähetyskirpputori

Pajakuja 2, 68300 Kälviällä

Uurheilukenttää vastapäätä, Jokken kiinteistö
Puh. 045 8633 434
Avoinna: ti-pe klo 10.00-17.00, la klo 10.00-13.00

Kirpputorin kartta 2

 

Vanhimmisto & työntekijät
Matti Toivonen Seurakunnan isännöinti, kiinteistö, talonmiehen esimies 0500 666 535 mattivt@gmail.com
Kalervo Tapio Diakoniatyö, diakoniatoimikunta pj. 050 5712 002 kalervo48@gmail.com
Oiva Isopahkala Lähetystyö ja evankeliointi lähettien yhteyshenkilö 044 2994 432 oiva.isopahkala@gmail.com
Timo Hautamäki Evankeliointi Kälviä ja lähialue 044 2823 690 timomikko.hautamaki@gmail.com
Petri Päivärinta Lapsi- ja nuorisotyö, äänentoisto vanhimmiston yhteyshenkilö 040 9607 536 petenvalojaaani@gmail.com
Pekka Uusikylä Musiikkityö musiikkitoimikunta pj 0400 518 734 pekkaveli@hotmail.com
Juha Keskinen Kortisto, jäsenasiat vanhimmiston sihteeri 044 3463 935 juha.keskinen2@anvianet.fi
Juha Korkiala Sielunhoito, rukouspalvelu, vanhimmisto yhteyshenkilö, Kan-työn yhdyshenkilö 050 4074 997 juha.korkiala@gmail.com
Heikki Salo Vanhimmiston puheenjohtaja 040 5582 253 heikki.salo48@gmail.com
Voitto Marjeta Johtava pastori, yhteyshenkilö, seurakuntatyö, sielunhoito, vanhimmiston varapj 045 6508 961 voitto.marjeta@gmail.com
Hallitus
Eero Ranta-Ylitalo Puheenjohtaja 045 8555 299 merylitalo@anvianet.fi
Helena Marttila Sihteeri 040 7786 987 marttila.helena05@gmail.com
Jukka Koivukangas Varapuheenjohtaja 040 3549 263 jukka.koivukangas1@gmail.com
Timo Hautamäki Jäsen, vanhimmiston yhteyshenkilö 044 2823 690 timomikko.hautamaki@gmail.com
Kaarina Ahonen  Varajäsen  045 134 1052  ksahonen@gmail.com
Heikki Salo Varajäsen, vanhimmiston yhteyshenkilö  040 5582 253  heikki.salo48@gmail.com
Diakonit
Kalervo Tapio Diakoniatoimikunta pj 050 5712 002 kalervo48@gmail.com
Sirkka Marttila diakoniatyö 040 7237 442 sirkka.marttila@kalvialainen.com
Erkki Marttila diakoniatyö 0400 964 114 erkki.marttila@kalvialainen.com
Seija Korkiala diakoniatyö 0500 469 009 seija.korkiala@gmail.com
Juha Korkiala diakoniatyö 050 4074 997 juha.korkiala@gmail.com
Eija Puukangas diakoniatyö 0400 891 608 eija.puukangas@anvianet.fi
Marjatta Koivukangas diakoniatyö 040 5088 412
Maija Isopahkala diakoniatyö 044 3493 225 maijahelena.isopahkala@gmail.com
Muut yhteystiedot
Orvokki Hagqvist Emäntä, Seurakunnan keittiö 050 4002 764
Reija Nieminen Kirjamyynti yhdyshenkilö 040 5362 046
Terttu Niskala Lähetystori yhdyshenkilö 050 0767 146